Stodoła na wesele - Folwark Ruchenka – Fotografia Ślubna Joanna Jaskólska
GALLERIES

    Stodoła na wesele – Folwark Ruchenka

    Stodoła na wesele – Folwark Ruchenka

    Asia i Łukasz

    O tym, jak bardzo się cieszę, że trafiliśmy na siebie z Asią i Łukaszem mogliście już przeczytać w tym wpisie. Ich kameralny ślub w Londynie był cudownym przeżyciem i najlepszym rozpoczęciem sezonu ślubnego jakie mogłam sobie wymarzyć. Od przygotowań w stylowo urządzonym mieszkaniu, przez klasyczną ceremonię w ratuszu, po uroczysty obiad w typowo angielskim pubie – wszystko do siebie idealnie pasowało. Nie był to jednak koniec naszej wspólnej przygody. Ponownie spotkaliśmy się w pięknym miejscu, choć o zupełnie innym stylu. W malowniczym Folwarku Ruchenka, Asia i Łukasz, wyprawili ceremonię humanistyczną i wesele w stodole. Znów wyszło doskonale! Nie mogę wyjść z podziwu, biorąc pod uwagę, że obie imprezy oddzielał zaledwie tydzień.

    Ceremonia Humanistyczna

    To nadal w Polsce nowość. Jednak przez to jak pięknie może być zaaranżowana, jak emocjonalny i osobisty ma wydźwięk, zyskuje na popularności.  Miejsce nadaje się każde, nie ma reguł co do długości czy przebiegu ceremonii. Można deklamować wiersze, śpiewać, tańczyć – co Wam w duszy gra! Ceremonię poprowadzić może każdy, można kogoś wynająć lub wyznaczyć bliską osobę – tak było u Asi i Łukasza. Najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą częścią uroczystości jest odczytanie słów własnoręcznie przygotowanej przysięgi małżeńskiej. Żadna formułka nie odda tak tego, co do siebie nawzajem czujecie. Emocje, które Wy i goście zapamiętacie do końca życia, gwarantowane!

    Stodoła Na Wesele

    Uwielbiam ten trend! Polska to kraj pełen miejsc z duszą i historią, które mogłyby z powodzeniem gościć piękne wesela. Miejsc bliskich naturze, gdzie goście czują się swobodnie a czas płynie spokojnie. Folwark Ruchenka jest zdecydowanie jednym z nich. Asia, jako projektantka wnętrz, dba o każdy szczegół. Zwraca uwagę nie tylko na piękno ale i historię danego przedmiotu. Pasja do podróży pozwala jej otaczać się tym, co upoluje na pchlich targach lub kupi u lokalnych producentów z całego świata. Pudełeczko na obrączki to antyk, który przywiozła aż z Indii. Muszle, pełniące rolę winietek na stołach, zostały przez Asię pozbierane podczas jednej z zagranicznych wypraw. Kadzidła, które paliły się podczas ceremonii, przyjechały z Meksyku, a grzebień zdobiący jej włosy Panna Młoda wykonała sama. Takie podejście do ślubnych detali jest bardzo bliskie mojemu sercu!

     

     

    Fotografia – Joanna Jaskólska

    Miejsce – Folwark Ruchenka

    Suknia – Juda Pietkiewicz

    Kwiaty – Na kokardę

    Zespół – Non Folk

    Film – Wonderland Videos

    PREV. ITEM Miejska sesja narzeczeńska NEXT ITEM Wesele Stara Kruszarnia Jaskolska
    BY:
    Joanna Jaskólska
    ×
    7 lutego 2019

    READ COMMENTS -

    2 COMMENTS
    Michał Krawczyński

    Beautiful photos. Congratulations

    Joanna Jaskólska

    Thank you!

    LEAVE A COMMENT

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.