GALLERIES

    Stodoła na wesele – Folwark Ruchenka

    Poszukując nietypowego miejsca na wesele i ślub humanistyczny, które wyróżnia się ciekawą architekturą, daje duży obszar do zabawy i zapewnia świętowanie dnia ślubu według własnych zasad, warto wziąć pod uwagę Folwark Ruchenka w woj. Mazowieckim. Miejsce jest chętnie wybierane przez Pary oczekujące od ślubu w plenerze zachowania naturalistycznego klimatu, organizacji ślubu w stylu boho, rustykalnym, wiejskim lub sielskim oraz wesela w stodole. Dlaczego warto wybrać Folwark Ruchenka na ślub i wesele w stodole?

    Asia i Łukasz we Folwarku Ruchenka

    O tym, jak bardzo się cieszę, że trafiliśmy na siebie z Asią i Łukaszem, mogliście już przeczytać w tym wpisie. Ich kameralny ślub w Londynie był cudownym przeżyciem i najlepszym rozpoczęciem sezonu ślubnego jakie mogłam sobie wymarzyć. Od przygotowań w stylowo urządzonym mieszkaniu, przez klasyczną ceremonię w ratuszu, po uroczysty obiad w typowo angielskim pubie – wszystko do siebie idealnie pasowało. Nie był to jednak koniec naszej wspólnej przygody. Ponownie spotkaliśmy się w pięknym miejscu, choć o zupełnie innym stylu. W malowniczym Folwarku Ruchenka, Asia i Łukasz, wyprawili ceremonię humanistyczną i wesele w stodole. Znów wyszło doskonale! Nie mogę wyjść z podziwu, biorąc pod uwagę, że obie imprezy oddzielał zaledwie tydzień.

    Ceremonia Humanistyczna na terenie Folwarku Ruchenka

    To nadal w Polsce nowość. Jednak przez to, jak pięknie może być zaaranżowana, jak emocjonalny i osobisty ma wydźwięk, zyskuje na popularności. Miejsce nadaje się każde, nie ma reguł co do długości czy przebiegu ceremonii. Można deklamować wiersze, śpiewać, tańczyć – co Wam w duszy gra! Ceremonię poprowadzić może każdy, można kogoś wynająć lub wyznaczyć bliską osobę – tak było u Asi i Łukasza. Najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą częścią uroczystości jest odczytanie słów własnoręcznie przygotowanej przysięgi małżeńskiej. Żadna formułka nie odda tak tego, co do siebie nawzajem czujecie. Emocje, które Wy i goście zapamiętacie do końca życia, gwarantowane!

    Stodoła Na Wesele, czyli Folwark Ruchenka w woj. Mazowieckim

    Uwielbiam ten trend! Polska to kraj pełen miejsc z duszą i historią, które mogłyby z powodzeniem gościć piękne wesela. Miejsc bliskich naturze, gdzie goście czują się swobodnie a czas płynie spokojnie. Folwark Ruchenka na wesele jest zdecydowanie jednym z nich. Asia, jako projektantka wnętrz, dba o każdy szczegół. Zwraca uwagę nie tylko na piękno, ale i historię danego przedmiotu. Pasja do podróży pozwala jej otaczać się tym, co upoluje na pchlich targach lub kupi u lokalnych producentów z całego świata. Pudełeczko na obrączki to antyk, który przywiozła aż z Indii. Muszle, pełniące rolę winietek na stołach, zostały przez Asię pozbierane podczas jednej z zagranicznych wypraw. Kadzidła, które paliły się podczas ceremonii, przyjechały z Meksyku, a grzebień zdobiący jej włosy, Panna Młoda wykonała sama. Takie podejście do ślubnych detali jest bardzo bliskie mojemu sercu!

    Folwark Ruchenka – idealne miejsce na rustykalne wesele w stodole

    Nietypowy ślub w plenerze Asi i Łukasza, skupiający uwagę na każdym detalu dekoracji i miejsca, nie mógł się odbyć poza Folwarkiem. Folwark Ruchenka na wesele i ślub humanistyczny okazał się strzałem w dziesiątkę. Ruchenka powstała właśnie z tą myślą, aby dać Młodej Parze ogrom swobody związanej z przygotowaniami i realizacją ślubu i wesela bez sztywnych norm i planu. 

    Ślub i wesele odbył się w stodole Folwarku Ruchenka, w której został ustawiony długi stół dla gości.  Dekoracje stołu i girlandy podwieszone pod krokwiami dachu, nadały uroczystości ślubnego anturażu. Stodoła na wesele Folwark Ruchenka, w związku z tym, że charakteryzuje się otwartością na świat poprzez drzwi, które można otworzyć z obu stron, daje wrażenie zgody z naturą i zatarcia granicy między wnętrzem a otoczeniem. Inaczej prezentuje się także perspektywa krajobrazu kiedy goście mogą obserwować tereny wokół, siedząc wewnątrz budynku.

    Folwark Ruchenka dysponuje dużą przestrzenią, na której Młode Pary mogą zorganizować ceremonie zaślubin, tak jak Asia i Łukasz. Białe krzesła ustawione na soczystej połaci trawnika, pięknie prezentują się na żywo i na zdjęciach ze ślubu.

    Stodoła na wesele Folwark Ruchenka – przygotowania i nocleg

    Kiedy już ślub się odbył, a goście pobawili na weselu w stodole, Para Młoda i przyjezdni mogą dodatkowo skorzystać z miejsc noclegowych oferowanych przez Folwark Ruchenka. Do dyspozycji jest 50 miejsc noclegowych, w tym tzw. polne domki, które przypominają mini szklarnie ze ślubnym łożem. Nocleg w takim miejscu, gdzie przez dach obserwować można rozgwieżdżone niebo, okaże się niezapomnianym przeżyciem. Miejsce umożliwia także wynajem całego Folwarku na wyłączność. Wiele Par Młodych wybiera takie rozwiązanie, chcąc zachować kameralna atmosferę i bardziej intymny klimat uroczystości. Możliwość przygotowań do ślubu na miejscu, do tego catering, który można zorganizować na całe odbywające się przedsięwzięcie, i możliwość zaangażowania zespołu lub DJ’ do tańcowania aż do wschodu słońca bez jakiegokolwiek zakłócania ciszy nocnej – to wszystko jest możliwe we Folwarku Ruchenka. Swoboda zabawy, luźna atmosfera, taniec wśród baniek mydlanych lub pośród  kolorowego pyły, ślub wyśpiewany uczuciami, czy wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary – taka oprawa w pełni pozostaje po stronie narzeczeństwa. Dzięki temu, miejsce daje ogromną dowolność aranżacji i stylów. Jest chętnie wybierane przez kreatywne osoby, które właśnie we Folwarku Ruchenka mogą wykazać się swoim unikalnym i niepowtarzalnym pomysłem na ślub.

     

     

     

    Fotografia – Joanna Jaskólska

    Miejsce wesela – Folwark Ruchenka

    Suknia – Juda Pietkiewicz

    Kwiaty – Na kokardę

    Zespół – Non Folk

    Film – Wonderland Videos

    PREV. ITEM Miejska sesja narzeczeńska NEXT ITEM Wesele Stara Kruszarnia Jaskolska
    BY:
    Joanna Jaskólska
    ×
    7 lutego 2019

    READ COMMENTS -

    2 COMMENTS
    Michał Krawczyński

    Beautiful photos. Congratulations

    Joanna Jaskólska

    Thank you!

    LEAVE A COMMENT

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.