GALLERIES

    Ślub w plenerze – Dolny Śląsk

    Ślub w plenerze to marzenie wielu Młodych Par. Piękno miejsc i krajobrazów daje ogromne możliwości zawarcia przysięgi małżeńskiej pod gołym niebem, w wybranych przez siebie lokalizacjach. To ogromne przeżycie dla wszystkich zakochanych, szczególnie, jeżeli dane miejsce ma dla Młodej Pary również sentymentalne znaczenie. Organizując ślub w plenerze w Dolnośląskim, warto zapoznać się z dostępnymi miejscami i rodzajami ślubów, które pomogą podjąć decyzję co do ostatecznej oprawy. Gdzie zrealizować ślub w plenerze na Dolnym Śląsku? Jakie miejsca są warte uwagi? Który rodzaj ślubu dopasować do własnych potrzeb?

    Ślub w plenerze dolnośląskie – organizacja

    Organizacja ślubu w plenerze jest zależna od miejsca i oferty sal weselnych, ponieważ to właśnie w obrębie hoteli, pensjonatów, Zamków i Pałaców, dostępne są najbardziej urokliwe zakątki pod organizację ślubu w plenerze. Chcąc taki ślub zrealizować, niezbędne jest wykonanie różnych aspektów formalnych połączonych z koniecznością złożenia wniosku w Urzędzie Stanu Cywilnego, o chęć zawarcia ślubu w konkretnym miejscu poza placówką urzędową. Konieczne jest także uiszczenie opłaty w kwocie 1000 zł, aby urzędnik mógł dotrzeć na wskazane miejsce i udzielić Parze Młodej Ślubu cywilnego. Kwota pokrywa wynagrodzenie urzędnika, koszty dojazdu i inne drobne wydatki. Wybór miejsca, wygląd ołtarza i sali, pozostaje po stronie narzeczeństwa, które w oczekiwaniu na decyzję urzędu, może zacząć planować finalny efekt ceremonii. 

    Miejsca na ślub w plenerze na Dolnym Śląsku: 

    Kiedy sprawy formalne są ustalone, pozostaje wybór miejsca na ślub w plenerze w Dolnośląskim. Niezwykłych miejsc wartych uwagi jest naprawdę wiele. Wyróżniają się architekturą, terenami wokół, imponującymi aranżacjami wnętrz. Niektóre miejsca posiadają nawet swoje własne urokliwe kapliczki, gdzie poza ślubem cywilnym może odbyć się pełnoprawny ślub kościelny. Jakie miejsca w woj. dolnośląskim są godne polecenia poszukując miejsca na swój ślub? Jako doświadczony fotograf ślubny z Dolnego Śląska stworzyłam dla Was moją subiektywną listę najpiękniejszych miejsc na Wasz wymarzony ślub na świeżym powietrzu.

    Stara Kruszarnia

    Miejsce na rustykalny ślub w plenerze i przyjęcie w sali typu stodoła, z drewnianymi krokwiami i ceglanymi ścianami. Wszystko pośród lasu, w środku natury. W stuletnim budynku położonym na zboczu góry, wyróżniającym się intensywną bielą elewacji odznaczającą się pośród zielonych koron drzew. Miejsce zapewnia nocleg i możliwość skosztowania pysznych, lokalnych dań, przygotowanych z dbałością o kubki smakowe odbiorców – dla osób bezmięsnych, wegetarian, nietolerujących glutenu lub laktozy.

    Zobaczcie moja fotorelację ze ślubu w plenerze oraz industrialne wesele w Starej Kruszarni.

    Zamek Kliczków

    Ślub w plenerze i dolnośląskie, z prawdziwym zamkiem w tle? Jak tak, to tylko w Zamku Kliczków. Zamek oferuje możliwość organizacji przyjęcia w romantycznym stylu i ślubu w parku okalającym to historyczne centrum konferencyjno – wypoczynkowe. Pośród gęstych Borów Dolnośląskich, w okolicy Bolesławca, można zrealizować ślub plenerowy w iście leśnej oprawie. Dla osób oczekujących królewskiego traktowania takie możliwości serwują wnętrza i pokoje noclegowe.

    Pałac Brzeźno

    Pałac Brzeźno, to miejsce pod ślub w plenerze w Dolnośląskim, które oferuje możliwość organizacji ślubu cywilnego w Zespole Pałacowo – Parkowym Brzeźno. Miejsce położone w okolicach Wrocławia, daje możliwość zaproszenia nawet 200 gości na ceremonię ślubu w Pałacowej Altanie lub pod namiotem znajdującym się tuż obok. Poza lokalizacją, miejsce oferuje wspaniałą gastronomię uhonorowaną Certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego oraz dodatkowe atrakcje jak wypoczynek w SPA składającym się z saun, jacuzzi i łaźni, czy naukę gry w golfa.

    Złoty Jar

    Złoty Jar to pensjonat z apartamentami położonymi w samym środku gór. Poza możliwością organizacji zwykłego ślubu w plenerze, można zorganizować tu również ślub kościelny. Niedaleko pensjonatu znajduje się Kościół Złoty Stok, z którego Para Młoda może wybrać się prosto do Pensjonatu Złoty Jar, gdzie odbędzie się przyjęcie i zostanie zorganizowany nocleg. Jest to idealne miejsce na ślub w stylu rustykalnym, romantycznym i leśnym. 

    Mieszko i Jagienka

    Mieszko i Jagienka to pensjonat, w którym można zorganizować ślub w plenerze z imprezą pod szklanym dachem szklarni, a przysięgę złożyć pod drewnianą konstrukcją urokliwej altany. Kameralny ślub w plenerze, wypoczynek na drewnianych paletach, stogu siana, w zgodzie z naturą i wiejskim, sielskim stylu? To właśnie ma do zaoferowania na ślub w plenerze w Dolnośląskim, pensjonat w Sobótce.

    Hacjenda Dolina Żab

    Ślub i impreza w stodole inny niż wszystkie? Ślub cywilny plenerowy na Dolnym Śląsku z widokiem na naturę? Hacjenda Dolina Żab oferuje możliwość organizacji ślubu plenerowego w stylu boho, rustykalnym lub slow life, gdzie każdy detal nabiera wartości i odmienia całe postrzeganie miejsca ślubu. Położona u podnóża Wzgórz Niemczańsko – Strzelińskich oferuje swoje niezwykłe przestrzenie na ślub plenerowy w dolnośląskim jak i zapewnia dodatkowe atrakcje.

    Pałac Konary 

    Pałac Konary to miejsce pod ślub w plenerze w Dolnośląskim, gdzie Młoda Para zrealizuje marzenie o ślubie w stodole. Wyjątkowy budynek z kamienia, wewnątrz wyróżniający się drewnianymi krokwiami unoszącymi konstrukcje dachu, to miejsce na przejęcie w stylu sielskim, rustykalnym, boho, czy vintage. Na miejscu można zorganizować ślub cywilny w plenerze – w ogrodzie przy pałacu, ale także wymarzony ślub kościelny. Ten drugi może odbyć się na terenie Pałacu, w zabytkowej, wyjątkowej XVIII-wiecznej Kaplicy, wyróżniającej się historycznymi freskami i dewocjonaliami okalającymi ołtarz. Kompleksowość oferty ślubnej jest tu ogromnym atutem.

    Zamek Książ

    Zamek Książ w Wałbrzychu, to hotel z licznymi tajemnicami i atrakcjami. Można nie tylko w nim odpocząć, czy zwiedzić zamek nocą, natrafiając na tutejsze duchy. Warto zorganizować ślub w plenerze i przyjęcie w komnatach zamkowych, wyróżniających się szczególną i zjawiskową architekturą wnętrz. Ponadto, Zamek dysponuje także własną Kapliczką, dzięki czemu ułatwiona jest organizacja ślubu kościelnego, który może odbyć się tuż po ślubie cywilnym w plenerze.

    Polna Zdrój

    Jako hotel 3-gwiazdkowy, Polna Zdrój może poszczycić się niezwykłą architekturą – 200 letnią odrestaurowaną zabudową znajdującą się w XIII wiecznym Wleniu na Dolnym Śląsku. Polna Zdrój to miejsce na ślub w plenerze, w stylu vintage. Można skorzystać tu z sauny fińskiej skierowanej na otaczający krajobraz. Pyszne smaki, przesycone bielą wnętrza dostosowane pod kameralne przyjęcie, i wypoczynek – to odnajdzie każda Młoda Para.

    Uroczysko Siedmiu Stawów

    Uroczysko Siedmiu Stawów to luksusowy Hotel & Spa położony na Dolnym Śląsku, wyróżniający się XVI-wieczną architekturą renesansowego zamku. Miejsce oferuje kompleksową organizację i obsługę ślubu plenerowego. Dekoracje, i sala zapierająca dech swoją niezwykłością, umożliwia realizację ślubu w stylu współczesnym, śródziemnomorskim, vintage lub klasycznym.  Przykładowe, niezwykłe i nieszablonowe realizacje kameralnych ślubów plenerowych w uroczysku, mówią same za siebie i zachęcają do zatrzymania się tutaj dłuższą chwilę.

    Pałac Mojęcice

    Pałac Mojęcice to idealne miejsce na ślub plenerowy na Dolnym Śląsku i przyjęcie w stylu glamour. Park Pałacowy dysponuje miejscami i krajobrazem dostosowanym do ślubu plenerowego. Wnętrza hotelowe natomiast ubrane w historyczny zmysł odrestaurowany we współczesnej odsłonie, zachwycą swoją ciekawą przestrzenią, chętnie wybieraną na sesje ślubne.

    Hotel Jakubus

    Ślub plenerowy na Dolnym Śląsku w nowoczesnym stylu? Hotel Jakubus łączy w sobie naturę i nowoczesne podejście do przestrzeni. Tu można zrealizować ślub w plenerze i przyjęcie pod konkretny styl ślubu. Para Młoda ma do dyspozycji 4 sale – drewnianą Chatę Nad Stawami na 14 osób, Namiot z nowoczesnym wyposażeniem na 250 osób, Hotel za Parkiem na 130 osób lub ślubu w Pałacu na 30 osób, gdzie jest możliwość organizacji kameralnego przyjęcia ślubnego.

    Ślub w ogrodzie – woj. Dolnośląskie

    Marzenie o ślubie w ogrodzie bez własnego ogrodu? To jest możliwe! Woj. Dolnośląskie kryje w sobie piękne miejsca, w których ogrody przynależące do sal, stają się fascynującym źródłem inspiracji pod realizację ślubów w plenerze. Nawet, jeżeli dane miejsce nie oferuje bezpośrednio ślubu w ogrodzie w swojej ofercie, warto zapytać o taką możliwość, jeżeli ogród wyróżnia się ciekawym układem czy kompozycją. Wystarczy wkomponować w niego ołtarz i ustawić krzesła dla przybyłych gości, aby stworzyć miejsce pod ślub w ogrodzie. W zależności od wielkości ślubu, mogą być to miejsca z dużą połacią trawnika lub niewielki skrawek alejki, kiedy Para Młoda będzie zawierać związek wśród najbliższej rodziny.

    Ślub cywilny w plenerze w Dolnośląskim

    Ślub w plenerze na Dolnym Śląsku, który ma się odbyć na zasadzie ślubu cywilnego, musi być najpierw zgłoszony i wnioskowany do Urzędu Stanu Cywilnego. To tam, po załatwieniu wszelkich formalności i uiszczeniu opłat skarbowych związanych z pokryciem kosztów urzędnika oraz możliwością wyprawienia ślubu cywilnego w plenerze, można przystąpić do organizacji uroczystości w wybranym przez siebie miejscu. Tym miejscem może teren wokół miejsc publicznych, które kompleksowo przygotowują wszelkie aspekty organizacyjne. Ślub cywilny w plenerze może być także powierzony firmom organizującym takie przedsięwzięcia. A kiedy chce się to zrobić samodzielnie, można znaleźć i udekorować przestrzeń, która jest znana tylko przez nowożeńców. Ślub w ogrodzie, parku przypałacowym, w lesie, na łące, czy plaży – wybór należy do Młodej Pary.

    Ślub kościelny w plenerze na Dolnym Śląsku

    Ślub kościelny w plenerze nie jest tak łatwy do przygotowania jak ślub cywilny. Kodeks Prawa Kanonicznego ma z góry narzucone normy, którymi hierarchia kościoła i księża, posługują się podczas decydowania o sposobie realizacji ślubu kościelnego. Jest w nim zapisane, że miejscem, gdzie może odbyć się sakrament zawarcia związku małżeńskiego jest kościół lub mała kapliczka, ponieważ tylko one uznawane są za święcone. Chcąc spełnić swoje marzenie o ślubie kościelnym poza jego ścianami, należy wybrać inne miejsce, które jest spójne z miejscem świętym. W tym celu należy udać się do biskupa i poświadczyć fakt uszanowania wybranego miejsca, przy jednoczesnym określeniu wyboru. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć planować ślub.

    Plenerowy ślub humanistyczny Dolny Śląsk

    Humanistyczny ślub w plenerze na Dolnym Śląsku, to ślub symboliczny, z którego opcji mogą skorzystać osoby niewierzące, rozwodnicy, obcokrajowcy, lub osoby o różnych wyznaniach. Jest coraz częściej zawierany, ponieważ daje dużo swobody organizacji i wyboru miejsca pod ślub. Humanistyczny ślub w plenerze, w Polsce nie jest warunkowany prawnie. Chcąc dokonać tego typu zawarcia przysięgi małżeńskiej, niezbędne jest wykonanie ślubu z udziałem Urzędu Stanu Cywilnego, aby para prawnie mogła zostać uznana za małżeństwo. Jeżeli natomiast ślub planowany jest w innych krajach, np. USA, Norwegii czy w Szwecji, tam ta forma jest prawnie zatwierdzona. Miejsc na symboliczny ślub humanistyczny w Polsce jest mnóstwo. Para Młoda symbolicznie może wyznać sobie miłość w każdym miejscu. Ten rodzaj przysięgi skupia się przede wszystkim na zakochanych, a nie na dodatkowych gościach lub świadkach. Młodzi mogą zadeklarować związek tylko przed sobą, lub w niewielkim gronie osób.

    Wymarzony ślub w plenerze na Dolnym Śląsku

    Czy moja top lista urokliwych miejsc na ślub w plenerze w woj. Dolnośląskim sprawiła że znaleźliście wymarzone miejsce na swój plenerowy ślub? Jeśli tak to teraz serdecznie polecam się do uwiecznienia waszej niezwykłej ceremonii ślubnej pod chmurką. Mam w tym spore doświadczenie i tak jak Wy uwielbiam śluby plenerowe.

    Ślub w plenerze na Dolnym Śląsku w realizacji? To na pewno zainteresuje Cię również temat przyjęcia weselnego na świeżym powietrzu: wesele w plenerze na Dolnym Śląsku

    PREV. ITEM NEXT ITEM Wesele w plenerze
    BY:
    Kamil Koziński
    ×
    27 sierpnia 2021

    READ COMMENTS -

    0 COMMENTS

    LEAVE A COMMENT

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.