GALLERIES

    Wesele w Pałacu Warmątowice

    Wesele w pałacu Warmątowice. Anastsiia i Rafał pobrali się w ostatni dzień lata. Nie tego kalendarzowego, ale pogodowego. W ostatni prawdziwie ciepły dzień, kiedy nie myśli się jeszcze o chłodach jesieni i żaden podmuch zimnego wiatru ich nie zapowiada. Było to szesnastego września i od rana pogoda zapowiadała się cudownie. Kiedy przybyłam na miejsce moim oczom ukazała się ogromna brama za którą widać było tylko mnóstwo zieleni i drewnianą wierzę zegarową w oddali. Spędziłam na oglądaniu okolicy dobre pół godziny, a i tak podobno nie wszędzie dotarłam. Pałac Warmątowicach Sienkiewiczowskich przywitał mnie krzykiem pawi, zapierającą dech w piersiach ilością zieleni, oraz wszędobylskimi cukrówkami (małe brązowe gołąbki, wydające charakterystyczne odgłosy), które bardzo lubię. Trudno wymyślić lepsze wprowadzenie w nastrój nadchodzącej uroczystości. Przygotowania odbyły się w pałacowych pokojach, skąd rozciągał się widok na dziedziniec z ogromną płaczącą wierzbą. Czas niestety płynął nieubłaganie, więc wraz z parą szybko przemieściliśmy się pod Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy. Uroczysty charakter zaślubin podkreślił swym występem chór Axion, w którym na co dzień śpiewają Nastka i Rafał, a bajkowe wyjście z kościoła było ich idealnym zwieńczeniem.

    Szczęśliwie, po powrocie do pałacu mieliśmy chwilę na krótką sesję portretową. Takie emocje są w innych okolicznościach nie do odtworzenia! Bardzo pięknym akcentem wesela były tradycyjne na Ukrainie obrzędy. Jako pierwszy odbył się obrzęd zapalenia ognia rodzinnego – kiedy to mamy młodych zapalają świece symbolizujące ich rodzinny ogień, po czym zapalają od nich świece młodych, co oznacza zapalenie ich rodzinnego ognia. Stojąca obok drużba zapala swoją świecę od świecy nowożeńców i roznosi ogień dalej, zapalając świece wszystkich gości. – Pisała mi wcześniej Nastka. Obrzęd zwieńcza taniec młodej pary w środku świecącego okręgu.  Kolejnym obrzędem było pochodzące z ukraińskiej tradycji zdjęcie welonu. Mama panny młodej powoli zdejmuje jej z głowy welon, a teściowa zakłada jej chustę, co symbolizuje przejście od bycia panną do bycia mężatką. Po czym nastąpił obrzęd roztańczenia welonu, kiedy to panna młoda tańczy z niezamężnymi dziewczynami lekko trzymając nad ich głowami welon, w symboliczny sposób pomagając swoim przyjaciółkom przyspieszyć ten moment kiedy znajdą swą polówkę. Piękne, prawda? Oczywiście rzucania welonem i muchą też nie zabrakło 🙂 To przepiękne polsko-ukraińskie wesele będę jeszcze długo wspominać. Było ono wymarzonym zwieńczeniem tego lata, Anastasio i Rafale, dziękuję, że mogłam tam z Wami być!

    • Miejsce wesela – Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie
    • Suknia – Cathy Telle
    • Buty Panny Młodej – Ver Giovanni
    • Kwiaty – Kwiaciarnia Gato Verde
    • Fryzura i makijaż –  Paparazzi
    • Garnitur Pana Młodego – Albione
    • Mucha – LAA Fashion
    • Buty Pana Młodego – Lasocki
    • Film – Szyberek
    • Oprawa muzyczna wesela – DJ LG

    Wesele w Pałacu Warmątowice

    Pałac Warmątowice, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w niedużej wiosce Warmątowice Sienkiewiczowskie, o których wzmianka pochodzi już z 1217 roku, sam pałac powstał w 1602 roku jako renesansowy dwór obronny i pierwotnie pełnił funkcję twierdzy granicznej Księstwa Legnickiego. Jak większość pałaców w naszym kraju przechodził liczne metamorfozy za sprawą wydarzeń historycznych i kolejnych właścicieli. Ciekawostką jest fakt, że jeden z właścicieli postanowił przekazać pałac w testamencie Henrykowi Sienkiewiczowi, gdyby jego dzieci nie spełniły warunków, które im postawił. Dzieci warunków nie spełniły, ale Sienkiewicz zrzekł się praw do pałacu, jednak na pamiątkę tego wydarzenia wieś zmieniła nazwę na Warmątowice Sienkiewiczowskie. Pałac od 1995 roku jest własnością prywatną. Położony jest w bardzo atrakcyjnej okolicy, dzięki czemu goście przebywający w pałacu mają dodatkowe atrakcje jak choćby Kraina Wygasłych Wulkanów.

     

    Warmątowice Sienkiewiczowskie wesele w pałacu

    Zespół parkowo-pałacowy stanowi znakomite i bardzo eleganckie miejsce na organizację wesel. Wesele w jednej z odrestaurowanych sal przypałacowych mieszczących do 200 osób z pewnością będzie miało wspaniały klimat i niezwykłą atmosferę. Luksus, elegancja, magiczny klimat – to wszystko oferuje pałac Warmątowice. Wesele będzie udane niezależnie od tego, w której z sal się odbędzie. Każda sala weselna została odrestaurowana z dbałością o najmniejsze detale. Wnętrza robią wrażenia już na pierwszy rzut oka, są dumą miejscowości Warmątowice. Sala weselna z pięknym sklepieniem i białymi kolumnami udekorowana według gustu młodych i z elegancko nakrytymi stołami robi ogromne wrażenie. W takim otoczeniu każdy z gości czuje się wyjątkowo. Warto wspomnieć, że wnętrze fantastycznie wychodzi na zdjęciach, co z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy korzystają z usług fotografa ślubnego lub kamerzysty.

    Na terenie pałacu można również zorganizować ślub, z możliwością przyjazdu księdza lub urzędnika z urzędu stanu cywilnego. Jest jeszcze inna atrakcja, którą oferują Warmątowice Sienkiewiczowskie. Wesele w plenerze to hit ostatnich lat. Pałacowy park jest znakomitym miejscem, w którym można zrealizować takie marzenie. Wesele może odbywać się pod gołym niebem w pięknych okolicznościach przyrody, ale w razie niepogody właściciele mają ciekawą alternatywę w postaci namiotów.

    Pałac Warmątowice dysponuje również pięknymi pokojami, w których po szampańskiej zabawie można odpocząć w luksusowych warunkach. Pokoje gościnne zostały zaprojektowane z troską o najmniejsze detale. Każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Dostępnych jest pięć różnorodnych pomieszczeń, z których każde sprosta najbardziej wybrednym gustom. Wszystkie pokoje wyposażone są w klasyczne, kunsztownie wykończone meble i starannie dopasowane dodatki. Dbałość o wyposażenie sprawia, że goście czują się tutaj komfortowo. Pałacowe wnętrza będą doskonałym tłem dla pięknych zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa. Całości dopełni znakomita kuchnia, która sprosta z najdelikatniejszym podniebieniom. Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie to znakomite miejsce na niezapomniane śluby i wesela.

     

    Warmątowice Sienkiewiczowskie – sala weselna – opinie

     

    Jeśli chcesz znać moją opinie na temat pałacu w Warmątowicach to jest to jedno z piękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku na wesele. Pałac na wesele w stylu klasycznym, eleganckim czy glamour. Na pewno jest to sala na wesele z klasą. Nie bez przyczyny Warmątowice Sienkiewiczowskie znajdują się na mojej liście najpiękniejszych miejsc na wesele w Dolnośląskim.

    swing_gif

    Spodobało się Wam wesele w Pałacu w Warmątowicach Sienkiewiczowskich? Zobaczcie inne przyjęcie weselne na Dolnym Śląsku: wesele w Starej Kruszarni

     

    PREV. ITEM Plener Ślubny Norwegia NEXT ITEM Sesja plenerowa w Rudawach Janowickich
    BY:
    Joanna Jaskólska
    ×
    23 listopada 2016

    READ COMMENTS -

    7 COMMENTS

    Uwielbiam reportaże, dzięki którym ma się wrażenie, jakby się tam było 🙂

    Fajne kadry i ciekawa kolorystyka. Świetny materiał Pani Fotograf 🙂

    Dziękuję! 🙂

    Swietny reportaz. Bardzo fajne momenty, edycja! PIekne!

    Dziękuję bardzo! 🙂

    LEAVE A COMMENT

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.