GALLERIES

    Wesele w plenerze – Wrocław i Dolny Śląsk

    Planując ślub i wesele, pragniemy, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Dogranie wszystkich szczegółów wymaga sporo zachodu. Coraz częściej pary decydują się na organizację ślubu, a czasem nawet i na wesele w plenerze. Jak przygotować taką uroczystość? Czy w naszym klimacie jest to możliwe? Co zrobić, kiedy pogoda spłata nam figla? Na te i inne pytania postaram się Wam podpowiedzieć.

    Wspaniała pogoda, bliskość natury, wszechobecna zieleń, a wieczorem rozgwieżdżone niebo – takie możliwości pobudzają naszą wyobraźnię i zapada decyzja: Robimy wesela w plenerze. Dolnośląskie to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, słynie z zamków, pałaców, parków krajobrazowych i przepięknych uzdrowisk, czyli miejsc, w których można zorganizować wesele na powietrzu. Plenerowe wesela to bardzo kusząca opcja, trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka problemów, jakie mogą się pojawić w trakcie organizacji i w czasie uroczystości. Istotne jest, w jakim miesiącu zamierzamy urządzić wesele, ponieważ w we wczesnych miesiącach wiosennych i zimową taka opcja raczej nie wchodzi w grę, a i latem czasami pogoda lubi spłatać nam figla i zamiast imprezy w ogrodzie możemy mieć uroczystość w basenie. Miejsce, które nam się spodoba, nie powinno być zbyt oddalone od kościoła bądź urzędu, w którym bierzemy ślub, gdyż zbyt daleka podróż jest męcząca i dla gości, i dla młodych. Spróbuję udzielić Wam konkretnych porad, aby wasze marzenia przeobraziły się w przepiękne wesele w plenerze. Wrocław i okolice to miejsca, na których się skupimy bo tu mieszkam, fotografuję i mam doświadczenie co sprawdzi się podczas wesela w plenerze w Dolnośląskim.

    Organizacja wesela w plenerze – Wrocław i okolice

    Każde przyjęcie, obojętnie czy w restauracji, czy wesele w plenerze to mnóstwo pracy, ale także przyjemności. Decydując się na tradycyjne wesele w lokalu, musimy po prostu wybrać profesjonalną obsługę, która, mówiąc kolokwialnie, załatwi większość spraw za nas. Wystarczy, że wybierzemy menu, ustalimy rodzaj dekoracji, wybierzemy zespół muzyczny lub DJ-a i możemy skupić się na sobie. Inaczej jest, kiedy zdecydujemy się na wesele w plenerze. Dolny Śląsk posiada mnóstwo pięknych lokalizacji, więc z wyborem odpowiedniej dla nas nie będzie problemu. Najlepiej wybrać takie miejsce, które należy do konkretnego lokalu – sali weselnej, restauracji, hotelu, ewentualnie kawiarni, ponieważ przynajmniej nie będziemy się musieli martwić o zaplecze sanitarne, energię elektryczną, a w przypadku restauracji także o wyposażenie i menu na nasze wymarzone wesele w plenerze. Wrocław i okolice posiada wiele takich restauracji i dworków, które w ofercie mają organizację takich plenerowych wesel. Ich listę zamieściłam poniżej. Jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, wystarczy omówić wszystko z właścicielami i gotowe. Wybierając taki lokal, warto zwrócić uwagę na to, czy dysponuje zapleczem, które szybko udostępni w razie deszczu, bo czasem aura lubi płatać figle.

    Kiedy jednak zdecydujemy się na miejsce, które nie ma żadnego zaplecza w postaci restauracji czy baru, staniemy przed poważnym wyzwaniem, ponieważ biorąc się za wesele pod chmurką musimy zorganizować wszystko od A do Z. O co należy zadbać, aby wesele na powietrzu się udało? Oto najważniejsze kwestie:

    1. Należy wynająć namiot lub lub nawet kilka w zależności od tego, ilu będziemy mieć gości. Jest to konieczne, ponieważ w razie deszczu będzie się gdzie schronić. Ponieważ konieczne będą jeszcze inne przedmioty takie jak meble, naczynia, warto skorzystać z takiej firmy eventowej, która oferuje kompleksową obsługę takich wesel.
    2. Jeśli przewidujemy tańce, koniecznie trzeba zadbać o jakąś podłogę tj. parkiet do tańczenia, trudno byłoby tańczyć na piasku lub trawie, także można je wypożyczyć, no, chyba że w pobliżu jest jakiś drewniany pomost lub inne tego typu miejsce.
    3. Koniecznie trzeba pomyśleć o zamówieniu stołów, krzeseł, obrusów oraz zastawy stołowej. Nawet jeśli organizujemy wesele w plenerze w przydomowym ogrodzie, nikt raczej nie posiada takiej liczby nakryć.
    4. Wynajęcie obsługi to kolejna pilna sprawa. Mówiąc “obsługa”, mamy na myśli ekipę, która rozstawi namiot, ułoży podłogę, ustawi stoły i krzesła, udekoruje wnętrze namiotu oraz jego otoczenie, aby – zgodnie z naszymi oczekiwaniami – było to najpiękniejsze wesele w plenerze. Wrocław to na tyle wielkie miasto, że ze znalezieniem odpowiednich fachowców nie powinno być problemu.
    5. Kolejna, równie ważna kwestia to menu. Najlepiej byłoby zamówić catering na wesele w plenerze wraz z obsługą wykwalifikowanych kelnerów, będziemy mieć pewność, że żadna potrawa nie wyląduje na głowie cioci lub wujka. Zanim jednak zamówimy jedzenie, w tym ciasto, tort weselny, warto przeprowadzić degustację potraw i nie kupować przysłowiowego kota w worku. Tort można oczywiście zamówić w innej firmie, bo z reguły moment krojenia weselnego tortu jest dość widowiskowy, a przede wszystkim utrwalany przez fotografa na zdjęciach. Na szczęście i w tej dziedzinie bogatą ofertą cukierniczą może pochwalić się Wrocław, wesele w plenerze jest zatem bezpieczne.
    6. Organizując wesle plenerowe bardzo ważną sprawą jest zabezpieczenie gościom dostępu do sanitariatów. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem nowoczesnych toalet, nie chodzi o zwykłe TOY TOYe, ale o całe kontenery, w których znajdują się toalety i umywalki, a jeśli ktoś ma takie życzenie, to nawet prysznice.
    7. Żeby wesele na świeżym powietrzu “hulało”, konieczna jest bieżąca woda i elektryczność ( nawet najwięksi romantycy nie zdecydują się przecież na wesele przy świecach). Wody będą potrzebować goście, ale przede wszystkim potrzebna jest ona obsłudze. No a prąd? Wiadomo, zespół muzyczny, rozmaite urządzenia i światło niezbędne o zmierzchu bez tego się nie obejdą.

    Jak widać, samodzielne przygotowanie wesela w plenerze na Dolnym Śląsku pociąga za sobą wiele działań. Jeżeli na swoje wesele wybierzecie miejsce, które nie jest do tego dostosowane, ale jest piękne, prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze zapłacić właścicielowi za wydzierżawienie go na dzień waszego wesela.

    Najpiękniejsze miejsca na wesele w plenerze w Dolnośląskim

    A oto lista najpiękniejszych miejsc, w których możecie zorganizować swoje wymarzone wesele, dawno już minęły czasy, kiedy liczyło się tylko wnętrze lokalu, uroda otoczenia jest tak samo ważna, bo to ona czasem gra pierwsze skrzypce na zdjęciach zaraz po parze młodej.

    1. Villa Greta – Stoi w Dobkowie, w Górach Kaczawskich, XIX – wiecznej wsi jak z Pana Tadeusza, gdzie sady pachną jabłkami. Można tam tańczyć na parkiecie na weselu pod gołym niebem i raczyć się pysznymi daniami. Idealne miejsce na wesele w stylu rustykalnym.
    2. Pałac Brzeźno – Ten obiekt to eleganckie wnętrza, przepięknie utrzymany park, wyśmienita kuchnia oraz niepowtarzalny nastrój. Istnieje możliwość zorganizowania plenerowego przyjęcia weselnego na 200 gości w pięknym parku pośród kwitnących drzew i kwiatów, stawów i strumyków. Wesele w plenerze przy świecach będzie wydarzeniem wyjątkowym i niepowtarzalnym.
    3. Ślężański Młyn – Ślężański Młyn położony jest na skraju wsi Szczepanów w gminie  Marcinowice 35 km od Wrocławia. Do dyspozycji gości właściciele oddają teren Młyna, czyli pawilon, staw oraz piękny ogród. Marzy Wam się wesele w ogrodzie?
    4. Pałac Rząsiny –  To renesansowy XVI-wieczny pałac położony w malowniczej miejscowości Rząsiny, porośnięty jest starym dębowo-bukowym parkiem. Z pałacu rozciąga się widok na Sudety. Obiekt jest wynajmowany jest również na wesela w plenerze, ale organizację uroczystości trzeba powierzyć odpowiednim firmom.
    5. Mieszko i Jagienka – uroczy kompleks w Sulistrowiczkach, to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc na zorganizowanie wesela plenerowe w stylu boho w okolicach Wrocławia. Pensjonat Mieszko i Jagienka położony jest w malowniczej Przełęczy Tąpadła na Przedgórzu Sudeckim – z dala od miasta, otoczony przepięknymi lasami. Mieszko i Jagielnka znalazło się na liście moich ulubionych sal weselnych na Dolnym Śląsku.
    6. Jurta – to marka zwana “Ślub w jurcie”, zajmuje się organizacją wesel w plenerze, w pięknych, drewnianych jurtach.
    7. Pałac Lenartowice – pałac zajmuje się kompleksową obsługą wesel w plenerze według dowolnego pomysłu. Posiada przepiękny, transparentny namiot na wypadek niepogody.

    Wesele w ogrodzie – Wrocław i okolice

    Wesele w plenerze w Dolnośląskim oznacza zorganizowanie uroczystości teoretycznie w dowolnym miejscu, na plaży, w lesie, gdzie tylko sobie wymarzymy. Natomiast wesele w ogrodzie może się odbyć w ogrodzie należącym do jakiegoś lokalu organizującego wesela tak jak oferuje m.in. Ślężański Młyn, albo wesele w przydomowym ogrodzie państwa młodych, jeśli jest odpowiednio duży lub jakimkolwiek innym miejscu, w którym można zorganizować wesele w ogrodzie. Wrocław z pewnością posiada takie urokliwe miejsca. W pierwszym wypadku organizację powierzamy właścicielom lokalu lub też – jak to ma miejsce w wypadku Pałacu w Rząsinach – wynajmujemy odpowiednią firmę cateringową, która zadba o wszystko. Jeżeli natomiast organizujemy wesele w ogrodzie botanicznym lub we własnym ogrodzie, musimy zadbać o wszystkie elementy, tak jak w przypadku wesela w plenerze (o czym pisałam wyżej). Trzeba również uprzedzić sąsiadów, że w danym dniu w naszym ogrodzie będzie głośno, albo po prostu zaprosić ich na Wasze wesele w ogrodzie. Takie garden party może wyglądać bardzo spektakularnie.

    Wesele pod namiotem na Dolnym Śląsku

    Wesele pod gołym niebem to bardzo kusząca opcja, ale w naszym klimacie trzeba być zapobiegliwym, dlatego, jeśli nie chcemy tradycyjnego wesela w lokalu, może warto rozważyć wesele pod namiotem. Namiot można rozstawić w dowolnym miejscu albo przy sali weselnej. Istnieje możliwość wypożyczenia rozmaitych namiotów wraz z kompletnym wyposażeniem, co oszczędza czas wynajmującego. Jedną z takich firm jest wypożyczalnia Tentrum, która nie tylko wypożycza sprzęt, ale także dba o dekorację namiotów, a swoje usługi oferuje na terenie całego kraju w tym w woj. Dolnośląskim.

    Spodobał Ci się wpis o przyjęciu weselnym w plenerze? Zobacz jak i gdzie możesz zorganizować ślub w plenerze na Dolnym Śląsku

    Fotograf na wesele w plenerze

    Piękne otoczenie wybranego miejsca będzie znakomicie wyglądało na ślubnych fotografiach wykonanych przez profesjonalnego fotografa, który potrafi znakomicie wykorzystać nawet nieoczywisty detal krajobrazu. Postawcie więc na doświadczonego fotografa ślubnego z Wrocławia. Zapraszam Was do kontaktu. Z wielką przyjemnością upamiętnię Wasze piękne wesele w plenerze w woj. Dolnośląskim.

    Może Cię zainteresować:
    organizacja ślubu w plenerze
    sesja narzeczeńska we Wrocławiu
    sesja ślubna na Dolnym Śląsku

    PREV. ITEM NEXT ITEM ślub cywilny Wrocław USC
    BY:
    Kamil Koziński
    ×
    19 października 2021

    READ COMMENTS -

    0 COMMENTS

    LEAVE A COMMENT

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.