GALLERIES

    Sesja ślubna Wrocław i Dolny Śląsk | Joanna Jaskólska fotografia

    Sesja ślubna we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

    Nikogo nie trzeba przekonywać, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Zakochani mają świadomość, że to wydarzenie jest początkiem ich wspólnej przygody. Pełni nadziei ślubują sobie miłość i wierność, i chcieliby ten moment zatrzymać na zawsze w pamięci. Jak dotąd nie wymyślono nic lepszego na pamiątkę tych chwil niż sesja ślubna. Wrocław i Dolny Śląsk stwarzają bardzo wiele możliwości zrobienia sesji plenerowej, której efekty jeszcze po wielu latach będą wzruszać i przypominać o tym pięknym dniu, jakim jest dzień ślubu. Planując ślub i wesele, młoda para myśli także o sesji ślubnej. Aby sesja spełniła Wasze oczekiwania, koniecznie trzeba zaplanować odpowiednie działania. Od czego zacząć? Zacznijcie od znalezienia dobrego fotografa ślubnego z Wrocławia który zna wszystkie fajne lokacje na sesję ślubną na Dolnym Śląsku.

    Sesja ślubna Wrocław i okolice – kiedy ją zrobić?

    Pytanie kiedy zrobić sesję ślubną dotyczy dwóch kwestii. Po pierwsze, czy robić sesję w dniu ślubu, czy też po ślubie. Po drugie – jeśli po ślubie to kiedy? Dzień, tydzień, miesiąc czy rok po ślubie. Jeśli jest taka możliwość zrobię dla Was ekspresową sesję ślubną w dniu uroczystości Niezależnie czy macie w planach towarzyszyć swoim gościom w zabawie i sami świetnie się bawić przez cały dzień waszego ślubu to dobry fotograf znajdzie chwilkę, aby zrobić kilka ujęć w otoczeniu sali weselnej, zwłaszcza jeżeli usytuowana jest w pięknym ogrodzie. 

    Jeśli macie konkretne marzenia dotyczące wykonania sesji plenerowej na terenie Dolnego Śląska to na sesję ślubną najlepiej zdecydować się kilka dni po ślubie i weselu. Nie należy odkładać tego w nieskończoność, ponieważ z czasem bywa tak że jest coraz mniej chęci i entuzjazmu. Krótko po ślubie emocje są wciąż bardzo świeże i z pewnością będą widoczne podczas Waszej sesji, a tym samym na zdjęciach podczas naszej sesji ślubnej w okolicach Wrocławia. Po weselu będziecie też bardziej spokojni i odprężeni, nie będziecie się martwić, że suknia czy garnitur się zniszczą lub zabrudzą i będziecie mogli sobie pozwolić na nietypowe ujęcia. Jeśli idzie o porę dnia, to wszystko zależy od pory roku, w której robimy sesję plenerową. Wielu fotografów sugeruje robienie sesji o tzw. złotej godzinie, czyli o wschodzie lub tuż przed zachodem słońca ze względu na magiczne światło. Jeśli dzień sesji zapowiada się na szczególnie gorący, poranna sesja jest wskazana, ponieważ południowy upał nie będzie Waszym sprzymierzeńcem. Jeżeli Wasza sesja będzie realizowana w zimowym klimacie, trzeba pamiętać, że około 16.00 jest już ciemno, dlatego zdjęcia należy robić wcześniej. Każda pora roku jest dobra na urokliwy plener ślubny w dolnośląskim. Pomogę Wam dobrać zarówno porę roku jak i dnia do Waszych pomysłów oraz miejsca na terenie Dolnego Śląska w którym chcecie zrobić waszą sesję ślubną.

    Ciekawe miejsca na sesję ślubną – Wrocław

    Wybór  miejsca na sesję ślubną zależy od także od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jaką macie koncepcję sesji i czy zamierzacie zrobić ją gdzieś blisko od swojego miejsca zamieszkania lub sali weselnej czy też chcecie pojechać gdzieś dalej. Dobry fotograf  ma swoje sprawdzone, piękne miejsca i może Wam coś podpowiedzieć. Efekty mojej pracy w określonych lokalizacjach woj. Dolnoślaskiego możecie obejrzeć na zdjęciach. Musicie zdecydować, czy chcecie wykonać zdjęcia w otoczeniu przyrody, czy też w pięknych wnętrzach pałacu. Przy wyborze miejsca można także wziąć pod uwagę stylizację panny młodej. Suknia w stylu boho lepiej sprawdzi się na łonie natury, natomiast tzw. księżniczka w luksusowym wnętrzu lub pałacowym, zadbanym parku. Fajne miejsca na sesję ślubną we Wrocławiu i Dolnym Śląsku to zarówno plenery jak i piękne wnętrza zabytkowych budowli.

    Oto moje rekomendowane miejsca na plener ślubny we Wrocławiu:

    • Ogród Botaniczny Wrocławia – sesja ślubna w sercu miasta w ogrodzie, który powstał w 1811 roku, jest on oazą piękna i spokoju, niezwykłe  rośliny,  romantyczne mostki, kręte alejki – to wszystko będzie tłem dla Waszych zdjęć. Pamiętajcie że sesja ślubna w ogrodzie botanicznym wiąże się z dodatkową opłatą 400 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.
    • Ogród Japoński we Wrocławiu – sesja ślubna może się rozpocząć już przy monumentalnej ozdobnej bramie głównej, za którą rozciąga się szeroka aleja prowadząca do największej atrakcji – wspaniałego stawu, zwieńczonego przepięknym mostem z ozdobnym dachem w typowym, japońskim stylu. Sesja ślubna w ogrodzie japońskim we Wrocławiu wiąże się z opłatą od 100 zł. Więcej informacji u źródła.
    • Sam Wrocław to piękne miasto na miejską sesję ślubna i trudno wyliczyć wszystkie ciekawe miejsca, jednak wśród nich warto wymienić,
     • Galerię Neonów,
     • Park Staromiejski,
     • Pałac i park w Pawłowicach,
     • Ostrów Tumski,
     • barokowy ogród Ossolineum,
     • malownicze uliczki Starego Miasta,
     • kawiarnie i cukiernie z pięknymi wnętrzami takie jak Nanan.

    Ciekawe miejsca na plener ślubny – Dolny Śląsk

    Sesja ślubna nie musi być koniecznie w samym Wrocławiu. W całym regionie są przepiękne, ciekawe miejsca na sesję ślubną, Dolny Śląsk oferuje pałace, parki i jeziorka. Naprawdę jest w czym wybierać. 

    Ja proponuję następujące miejsca na sesję ślubną w Dolnośląskim:

    • Rudawski park Krajobrazowy,
    • Kolorowe jeziorka,
    • Zamek Książ,
    • Zamek Świny (ruiny)
    • Opactwo Cystersów w Lubiążu,
    • Palmiarnia w Wałbrzychu,
    • Pałac Lenno we Wleniu,
    • Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim,
    • Park w Bukowcu,
    • Most kolejowy w Czernicy,
    • Śnieżne Stawki pod Śnieżnymi Kotłami (opcja dla górzystów),
    • Sady pod Ślężą,
    • pola maków, kukurydzy, słoneczników, sady kwitnące lub uginające się pod ciężarem owoców (w zależności od pory roku).

    Jeśli zadawaliście sobie pytanie: „gdzie sesja ślubna na dolnym śląsku” to powyżej macie propozycję aż kilkunastu świetnych lokalizacji. Cokolwiek nie wybierzecie, pamiętajcie, że na zdjęciach najważniejsi jesteście Wy i Wasze uczucie, sceneria to tylko dodatek. Mimo wszystko postaram się dopasować miejsce Waszej sesji ślubnej na Dolnym Śląsku tak by współgrała z Wami, waszym stylem i tym co gra wam w sercu.

    Jak się przygotować do sesji ślubnej w okolicach Wrocławia i jak pozować?

    Aby sesja przebiegła sprawnie i zgodnie z Waszymi przewidywaniami, postarajcie się do niej przygotować. Przedyskutujcie Waszą koncepcję wspólnie z fotografem. Ja jestem otwarta na Wasze propozycje. Nie bójcie się zadawać pytania. Panie powinny pomyśleć o fryzjerze i makijażu, fryzura nie musi być koniecznie taka sama jak w dniu ślubu. Jeśli chcecie przygotować niewielkie rekwizyty w zależności od tego, gdzie odbędzie się sesja ślubna to najlepiej skonsultujcie to z fotografem. Wianek, bukiet polnych kwiatów, wachlarz, męski kapelusz itp. Warto również zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy do auta ruszając w trasę naszej ślubnej sesji: lusterko i grzebień, kosmetyki do poprawienia makijażu, lakier do włosów, buty na zmianę, coś na komary i koniecznie coś do picia. 

    A jak pozować na sesji plenerowej? Najlepiej nie pozować! 😀 Postaram się byście byli sobą i jak najbardziej naturalni. Przede wszystkim zaufajcie i posłuchajcie fotografa, a poza tym przyjść na naszą sesję z dobrym nastawieniem, uśmiechać się oczami. Możecie też poćwiczyć pocałunki w domu. 😉

    Fotograf na sesję ślubną we Wrocławiu i okolicach Dolnego Śląska

    Jeśli szukacie odpowiedniego fotografa ślubnego z Dolnego Śląska który świetnie zna klimat i najlepsze miejsca na sesję ślubną w regionie to serdecznie polecam się. Zapraszam na plener ślubny w Dolnośląskie! Razem stworzymy coś zupełnie wyjątkowego!

    Poradnik dotyczący sesji plenerowych na Dolnym Śląsku okazał się pomocny? Zobacz inne regionalne inspiracje:

    PREV. ITEM Sesja Narzeczeńska WrocławSesja Narzeczeńska Wrocław NEXT ITEM ślub humanistyczny
    BY:
    Joanna Jaskólska
    ×
    30 marca 2022

    READ COMMENTS -

    0 COMMENTS

    LEAVE A COMMENT

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.